Helen Hunt

Helen Hunt (*30. 6. 1963), čtyřnásobná držitelka ceny Emmy a držitelka ceny Akademie - Oscara. První velký filmový úspěch jí přinesla až role v kasovním trháku Twistr, kde si zahrála bývalou manželku Billho Paxtona. Její další film, "As Good As it Gets," ve kterém si zahrála po boku Jacka Nicholsona a Grega Kinneara už jí vynesl zmíněného Oscara.

Ve šesti letech měla jasno o své budoucí kariéře a první krůčky výstupu směrem k vrcholu hereckého umění podnikla ve svých 9 letech. Hrála v mnoha televizních seriálech: "Amy Prentiss", "Swiss Family Robinson" nebo "It Takses Two," než ji zavolal komediant Paul Reiser: "Paul mi zavolal, jestli bych si nezahrála jeho ženu v pilotu pro seriál, který připravuje, " říká Helen. "řekl mi, že to bude něco o manželství a já souhlasila."

Helen se narodila v Los Angeles, jako dcera Hunt Gordona Hunta, prominentního hereckého učitele a režiséra. Svůj velký debut zvládla v devíti letech v televizním filmu "Pioneer Woman." Mezi další velké televizní role patří: "Bill: On His Own," "Choices of the Heart," "Land of Little Rain" a "The Miracle of Kathy Miller."

Po dotočení filmu "Project X," Helen zamířila do New Yorku aby získala další zkušnosti. V roce 1989 se jí splnil dávný sen, když získla roli v Brodwayské inscenaci "Our Town." V dalších rolích,mezi které patřila role Bianca v "The Taming of the Shrew" spolupracovala s Tracey Ullman, nebo s Morganem Freemanem jako producentem "Shakespeare in the Park" v roce 1990. Mezi mnoha televizními rolemi hrála ve filmech "Mr. Saturday Night," "Peggy Sue Got Married" a"Miles from Home." Kritiku zklidil její výkon v "The Waterdance." S Davidem Carusem si zahrála alkoholičku ve filmu "Kiss of Death."

Mezi její nejnovejší počiny patří "Pay It Forward," kde své rodinné problémy způsobované brutálním manželem zkoušela utápět v alkoholu a na břeh ji musel tahat malý synek Haley Joel Osment spolu se sympatickým učitelem Kevinem Spaceym. V Zemekisově "Cast Away," si zahrála lehce frustrovanou Kelly Frearsovou, jejíž přítel, kterého hraje Tom Hanks, ji neustále opouští kvůli pracovním povinnostem. S Melem Gibsonem si zahrála v komedii "What Women Want". Nedávno se ukázala ve filmu Woodyho Allena "Curse of the Jade Scorpion" a ve filmu "Timepeace."

V roce 1999 si Helen vzala Hanka Azariu (mluví velkou část Simpsonových, v seriálu si zahrál postavu Nata.) Jejich vztah, však dlouho nevydržel a v prosinci 2000 se rozvedli. Ráda maluje a věnuje se také józe.

Výborné české stránky o Helen Hunt najdete na adrese http://helenhunt.baf.cz/.spřátelené stránky:
'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló) Ally McBeal www.bundastránky.cz Friends Again Brutální Nikita Roswell Průvodce seriálem Dawsonův svět Městečko South Park
Melrose Place Brutální Nikita RED DWARF - Červený Trpaslík Sex ve městě Simpsonovi ER - Pohotovost OUTER LIMITS - krajní meze Buffy - Přemožitelka upírů