Mad About You

Paul Reiser

Paul Reiser

Paul Reiser (*30. 5. 1957), od roku 1994 do roku 1995 pětkrát nominovaný na cenu Emmy, kterou však nikdy nezískal, se sám sebe několikrát ptal, jaktože je humor, který spolu s Jamie a druhým autorem seriálu, Danny Jacobsonem vkládá, tak srozumitelný širokému spektru diváků.

Paulův kamarád a spoluautor Danny Jacobson. "Svatba je největším prubířským kamenem intimnosti," říká Paul. "Je to jako tanec, který neustále od základu mění pravidla, plný nikdy nekončících příhod a zkoušek. Snažíme se to dělat opravdově, nic nepředstírat. Tak, abys si divák u každého dílu řekl: 'Bože, to je přesně jako u mě.' "

Rozený New Yorčan, Reiser vyrostl na komediích Greenwich Village. Jeho první výtvory vznikali na státní univerzitě v New Yorku, kde získal bakalářský titul v oboru hudba. Později své hudební nadání využil u skládání ustřední skladby seriálu Final Frontier, kterou stvořil spolu s Donem Wasem. Začínal příležitostně vystupovat po klubech a barech. Postupem času se z něho stal vyhledávaný komik a improvizátor.

Svou první roli si Paul zahrál v klasickém filmu Barryho Levinsona "Diner." Nedlouho poté si zahrál menší postavu v "Beverly Hills Cop." Podrazáka si zahrál ve filmu "Aliens."Mezi jeho další filmové kousky patří: "Beverly Hills Cop II," "The Marrying Man," "Crazy People," "Family Prayers", "Bye Bye Love" a "Story of Us" nebo jeho zatím poslední roel Carla v "One Night at McCool's".

V letech 1987 až 1990 vystupoval v komedii NBC "My Two Dads." Napsal, produkoval a zahrál si ve své vlastní komedii pro HBO, "Paul Reiser: Out on a Whim." Pro společnost Showtime hrál v "3 1/2 Blocks from Home." Jako producent seriálu vyhrál v roce 1995 Zlatý globus . Za svůj herecký výkon vyhrál v roce 1994 Cenu diváků. Ani jedna z jeho 5 nominací na Emmy však nevyšla.

V roce 1994, vydal Reiser svou první knihu "Couplehood," která se svými dvěma miliony prodaných výtisků vyšplhala na první místo mezi nejprodávanější knížky týdne v New York Times. Jeho druhá kniha, která vyšla v roce 2000, se jmenuje "Babyhood."


Paul je 17 let ženatý a žije s manželkou a synem v Los Angeles.

spřátelené stránky:
'Allo! 'Allo! (britcom Haló, Haló)
Ally McBeal
www.bundastránky.cz
Friends Again
Brutální Nikita
Roswell
Průvodce seriálem Dawsonův svět
Městečko South Park
Melrose Place
Brutální Nikita
RED DWARF - Červený Trpaslík
Sex ve městě
Simpsonovi
ER - Pohotovost
OUTER LIMITS - krajní meze
Buffy - Přemožitelka upírů